Nábytek obývací pokoje

Přemýšlíte nad přestavbou obývacího pokoje, nebo jste se zrovna přestěhovali a potřebujete zařídit celou místnost od začátku? Nábytek obývací pokoje je tu proto, aby Vám usnadnil plánování, co do obývacího pokoje umístit a jak to umístit. Mějte na paměti naše rady a tipy, které se Vám budou hodit, až budete nábytek obývacího pokoje zařizovat.


Široká nabídka různorodého nábytku

Dnešní nabídka různého nábytku do obývacích pokojů je velmi široká. Od typizovaných kusů v obchodních domech, přes nábytek na míru, až po originální kousky ve specializovaných designových obchodech. Rozhodnutí je pouze na Vás, Vašem vkusu a finančních prostředcích.

Dovolíme si tvrdit (i když s tím někteří samozřejmě nemusí souhlasit), že základem obývacího pokoje by měla být sedací souprava, nebo alespoň pohovka, či lenoška. Jednoduše něco, kde bude místo pro návštěvy a kde se můžete pohodlně usadit a sledovat televizi, číst si, nebo pracovat na notebooku. Pokud není v pokoji dostatek místa, zkuste něco neotřelého – například sedací pytle, nebo vaky, které jsou v současné době velmi moderní a rozšířenou záležitostí.

Nábytek obývací pokoje pokračuje v podobě křesílek, knihovny, také se zde může objevit pracovní stůl, stolek na květiny, poličky, atd.

Všechen nábytek umisťujte tak, aby byl takzvaně po ruce, nepřekážel lidem v pohybu a zároveň mohl plně vykonávat svou funkci.

Inspirace pokojeVyberte tu správnou barvu

A ještě jedna rada na závěr – tmavší nábytek opticky místnost zmenšuje, světlý naopak. Pokud volíte různobarevný nábytek v pestrých odstínech, pak lze prostor tímto způsobem rozdělit.

Pokud se Vám článek Nábytek obývací pokoje líbil, navštivte a přečtěte si i ostatní články k tématu obývacích pokojů na našich webových stránkách obyvacipokojeinspirace.cz – týkají se moderních obývacích pokojů, jejich návrhů, inspirace a samotného interiéru těchto místností.

Další návrhy naleznete v sekci fotogalerie.